Розовиот Нов Зеланд (ГАЛЕРИЈА)

/

Фотографот Пол Хој го прикажува островот во едно ново светло или поточно во нова боја – розова. Неговите фотографии се создадени со инфрацрвена камера која додава извонредни магични и неверојатни пејзажи во Нов Зеланд. Погледнете ја галеријата:

This slideshow requires JavaScript. 

Претходна статија

Природна маска за лице против акни и проширени пори

Следна статија

Рио де Жанеиро под звуците на самбата

Најново од Магазин