Санкционирани 121 возачи во Скопје

/

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

– На територијата на град Скопје изречени се вкупно 121 меркa, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 26 санкции, шест за возење без возачка дозвола, пет за управување под дејство на алкохол, пет за користење мобилен телефон, двајца за минување на црвено светло, седум за нерегистрирани и технички неисправни возила и 42 за непрописно паркирање, велат од МВР.Претходна статија

Стапуваат на сила мерките што Владата ги воведе на граничните премини

Следна статија

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе победи во најголем дел од општините на локалните избори

Најново од Вести

Без вода делови на Чаир

Од ЈП „Водовод и канализација“ известуваaт дека поради уличен дефект ф 300 мм на Бул. Македонско-косовска