Се породи бремената Авганистанка која синоќа прва се симна од авионот

/

Денеска се породи Авганистанката која беше во доцната 39-та недела од бременоста. Родила здраво машко дете тешко 3 килограми и 200 грама на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје. Од Министерството за здравство информираат дека таа и новороденчето се во добра здравствена состојба и го имаат истиот третман како и сите останати на клиниката. Била ковид негативна.

Извор: alsat.mk

Претходна статија

Делчевските училишта подготвени за безбеден старт на учебната година

Следна статија

Димовски: АНБ ги презеде сите неопходни мерки за безбедно прифаќање на цивилното население од Авганистан

Најново од Вести