|

Се стемни над Галичица: Силно невреме се очекува во Охрид и Струга

Темни облаци веќе се насобраа над Галичица што обично е најава за силно невреме. Туристите од плажите на охридското и струшкото крајбрежје веќе забрзано заминуваат.

УХМР уште вчера најави дека земјава ќе ја зафати влажен бран со поројни дождови и засилен ветер.Слични Објави