Шекеринска: Враќањето на Македонија на патот кон ЕУ и НАТО ќе донесе стабилност

//

Забележан е прогрес во реформите и Балканот повторно е во фокусот на Европската Унија, беше заклучено на денешната средба на министерката за одбрана Радмила Шекеринска и делегација од ЕУ, предводена од Жан-Кристоф Белијард политички директор во службата за надворешна политика на Унијата. На средбата присуствуваа и Ангелина Ајхорст, директор за Западна Европа, Западен Балкан и Турција, како и евро-амбасадорот Самуел Жбогар… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Обвинителството отвори истрага за загадувањето

Следна статија

Како да се спаси Македонија

Најново од Вести