ШПАНИЈА ДОЗВОЛИ ЛЕТОВИ ОД ИТАЛИЈА, НО КАРАНТИНОТ ОСТАНУВА

/

Шпанија ја укина забраната за директни летови и поморски сообраќај од Италија, што е во сила од 11 март кога во Шпанија беше прогласен карантин поради епидемијата на Ковид-19, пренесува Плусинфо.

Патниците од Италија и понатаму ќе мора да го почитуваат двонеделниот карантин, како и сите останати лица кои доаѓаат од странство.Во Шпанија се уште е вп сила вонредната состојба, но рестриктивните мерки се укинуваат постепено.

Претходна статија

КИНЕСКА ЛАБОРАТОРИЈА ТВРДИ ДЕКА ГОДИНАВА ЌЕ ИМА ЛЕК ЗА КОРОНАВИРУС

Следна статија

ОКОЛУ 108 МИЛИОНИ КИНЕЗИ ПОВТОРНО ВО ИЗОЛАЦИЈА, ИМА 34 ЗАРАЗЕНИ

Најново од Вести