ШПАНИЈА ГО НАДМИНА БРОЈОТ НА ИТАЛИЈА – 7.000 НОВОЗАРАЗЕНИ

/

Шпанското Министерство за здравство соопшти дека во земјата се регистрирани нови 7.000 заразени лица со Kовид 19, пренесува Плусинфо.

Вкупниот број на инфицирани со новиот коронавирус во Шпанија веќе изнесува 124.736, наспроти Италија која во овој момент има 119.827 заболени лица. Бројот на смртни случаи во Шпанија достигна 11.744, соопшти Институтот „Џон Хопкинс“.Засега бројот на починати во Италија е 14.681 лица.

Претходна статија

НОВИ СЕДУМ ПОЗИТИВНИ НА КОРОНАВИРУС ВО КУМАНОВО

Следна статија

ЈАНША ГО ИЗЛАЖА МИЦКОСКИ ЗА ПОМОШТА ИЛИ МИЦКОСКИ ЗАБОРАВИ ДА СПОМНЕ ДЕКА ИСТАТА Е ОД ЕУ ЗА ДА СИ НАПРАВИ РЕКЛАМА

Најново од Вести