ШТИПЈАНЕЦ НЕ ЗАСТАНАЛ НА НАРЕДБА И СО ВРОЗИЛОТО ТРГНАЛ ДА ГИ УДРИ ПОЛИЦАЈЦИТЕ

//

Полициски службеници од Штип приведоа 32-годишен маж од селото Оџаклија.

Како што јави МВР, мажот не застанал на знак за запирање издаден од полициски службеници, а се обидел и да удри еден од нив.

Набргу потоа, на излезот од селото Радање, кон селото Оџалија, О.Е. го запрел возилото, се обидел да побегне, но бил фатен и лишен од слобода.По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.Претходна статија

СРАМОТА: ПОЛИЦАЕЦ „ИМ ГО ПОКАЖА“ НА МЕДИУМИТЕ ДОДЕКА ГО ИЗНЕСУВАА БОКИ 13 (ВИДЕО)

Следна статија

ВЛАЕ 2 НАСКОРО СО ИНКЛУЗИВНО ИГРАЛИШТЕ

Најново од Вести