|

Силен земјотрес го погоди југот на Италија

Силен земјотрес ја погоди областа Апулија во Италија.

Земјотресот бил со јачина од пет степени според Рихтеровата скала, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Засега нема информации за евентуална штета.Слични Објави