СИЛНА БУЧАВА ГИ ВОЗНЕМИРИ ЗАГРЕПЧАНИ, МЕТЕОР ГО ПРОБИ ЗВУЧНИОТ ЅИД

//

Во Загреб и околината утрово околу 10 и 30 часот се слушнала силна бучава која ги вознемирила граѓаните, пренесува агенцијата „Танјуг“.

Сеизмолошкиот сојуз во хрватскиот главен град потврди дека станува збор за пробивање на звучниот ѕид, што најверојатно го предизвикал метеор.

Според „Танјуг“, бучавата се слушнала во голем дел од градот, па некои ја пријавиле и како земјотрес.Извор: МакфаксПретходна статија

ЕМИГРАНТИ

Следна статија

МАКЕДОНИЈА ЌЕ БИДЕ ДОМАЌИН НА РАКОМЕТЕН МУНДИЈАЛ ЗА ЈУНИОРКИ

Најново од Вести