Скопјани пријавиле оштетени фасади, откорнати олуци и откорнат лимен покрив од зграда

/

Откорнати олуци, откорнати лимени покриви и оштетени фасади пријавиле жителите на Скопје на линијата за итни повици – 112, по вчерашните врнежи што го зафатија скопскиот регион.

Како што информираа од Центарот за управување со крзи (ЦУК), граѓаните во 12:10 часот пријавиле откорнати олуци од покрив на куќа на кеј „13 Ноември“ во Маџир Маало, во 15:10 часот била пријавена оштетена фасада на куќа на улица „Мајаковски“ бр. 41 во Дебар Маало, општина Центар, додека во 18.40 часот од невремето на 20 август 2022 година бил откорнат лимен покрив од нивната зграда, која е на 11 ката и воедно покривот виси, со што ги доведува жителите во опасност, соопштија од ЦУК.

Претходна статија

Прилепчанка тешко повредена откако била удрена од автомобил

Следна статија

Горан Иванов нов директор на Финансиска полиција

Најново од Вести