|

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер, во јужните делови од јужен правец. Попладне, во јужните и југоисточните делови од земјата ќе има услови за ретка појава на пороен дожд и грмежи.

Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 19, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени. UV=7

Во Скопје сончево и топло со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе се спушти до 14, а максималната ќе достигне до 33 степен.

Во наредните денови ќе преовладува сончево и топло со мала до умерена облачност, а во попладневните часови ќе има изолирана појава на пороен дожд и грмежи.

Температурата кон викендот ќе биде во постепен пораст.

Слични Објави