Сончево време со мала до умерена облачност

/

Денеска времето ќе биде сончево, во источните делови со мала до умерена облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 29 до 36 степени. УВ=8

Во Скопје сончево со слаб до умерен променлив ветер. Максималната температура ќе достигне 33 степени.

Претходна статија

(Видео) Колев: Аналитичарите кои велеа дека ЕУ не ја разбира Бугарија, да ги вратат хонорарите што ги земале од владата во Скопје

Следна статија

Стејт департмент: 25 милиони луѓе се жртви на трговија со луѓе во светот

Најново од Вести