|

Сообраќајот се одвива непречено, слаб снег на Попова Шапка

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози.

Снег со слаб интензитет провејува на Попова Шапка кој во моментов не се задржува на коловозот.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево, информираат од АМСМ.

Слични Објави