Столтенберг утре пристигнува во Македонија

/

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг утре и задутре пристигнува во официјална посета на Македонија. Предвидено е тој да се обрати пред пратениците во Собранието на Република Македонија, а се очекува да се сретне со претседателот Ѓорге Иванов, со премиерот Зоран Заев…  (Прочитајте го целиот напис овде)



Претходна статија

ЕУ: Под итно да се најдат убијците на Ивановиќ

Следна статија

Кахремани: Беса отвора ново историско поглавје во политиката со седиште во Тетово

Најново од Вести