Студено утро со магла, а попладне сончево и потопло

/

Времето наутро ќе биде студено, по котлините ќе има појава на магла и ниска облачност. Преку денот ќе биде сончево со умерена облачност и потопло. Ќе дува слаб до умерен, а на места по должината на Повардарието повремено засилен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 8, а максималната ќе достигне од 17 до 21 степен.

Во Скопје наутро со појава на магла и ниска облачност, која во текот на денот ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе се спушти до 5, а максималната ќе достигне 17 степени.

Во следните денови ќе преовладува стабилно време со појава на утринска магла во котлините. До петок ќе дува слаб до умерен, а по должината на Повардарието повремено засилен ветер од јужен правец. Утринските температури ќе бидат позитивни, а дневните во значителен пораст.Извор: temite.mkПретходна статија

Селмани: Во провладините медиуми имаше антибугарска пропаганда

Следна статија

САД ја одобрија вакцината на „Фајзер“ за деца од 5 до 11 години

Најново од Вести