Студот и снегот доаѓаат- Викенд временска прогноза

//

Од петок наутро се најавува продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот. Наутро температурите до крајот на неделата ќе почнат да паѓаат под нулата.

Поради спуштање на постудена воздушна маса, од недела се можни врнежи од снег на повисоки места.Целата наредна недела се очекува да биде влажна а некаде кон средината можно е да се создадат услови и за позначителни снежни врнежи кои можеби и ќе формираат снежна покривка. Наутро температурите ќе бидат околу минус 3 степени а во текот на денот ќе достигнуваат и до 7 степени. (Прочитајте го целиот напис овде)

Претходна статија

Иванов го доби указот за Законот за јазици, не одлучил дали ќе го потпише

Следна статија

РФМ најави премии: Ракометарите ќе добијат 100.000 евра ако дојдат до полуфиналето на ЕП

Најново од Вести