Судењето за лажните патни исправи на Грујевски и Бошковски во раце на македонските судови

//

Македонските судови ќе го преземаат судењето за лажите пасоши на Грујевски и Бошковски пренесува САКАМДАКАЖАМ.МК.

Како што пишува овој медиум, судскиот процес против екс тајните агенти ќе биде даден во надлежност на македонските судови а екстрадицијата на Горан Грујевски и Никола Бошкоски се очекува во март годинава… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Мајсторијата на Валенсија во победата на Манчестер јунајтед против Стоук

Следна статија

Еве зошто Германија доби пенал и се спаси од пораз со Словенија (ВИДЕО)

Најново од Вести