Судијата кој удри па исклучи играч доби суспензија од шест месеци (ВИДЕО)

/

Пред две недели сведоци бевме на неверојатна ситуација во натпреварот помеѓу Нант и ПСЖ која заврши со победа на клубот од Париз 1:0.

Имено, во тој натпревар судијата Тони Чапрон имаше судир со играчот на Нант, Диего Карлос кој се враќаше во одбраната. Тие двајца паднаа, а судијата потоа го удри со нога и го исклучи. Оваа ситуација можете да ја погледнете во видеото.

По ова дисциплинската комисија на француската лига му даде суспензија од шест месеци.Извор: Sportski.mk

Претходна статија

Тачи: Ќе објавиме податоци за убиството на Ивановиќ

Следна статија

Во Ла Лига се реализираа 57 трансфери: Кој е победникот, а кој губитникот на овој преоден рок?

Најново од Вести