ТАКСИСТ Е НОВИОТ ЗАРАЗЕН СО КОВИД-19 ВО ШТИП

/

Со симптоми на коронавирусот, а потоа и со позитивен тест на Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип е примен штипјанец, кој вози такси и во Штип, пренесува Плусинфо.

Информацијата за порталот ММС ја потврдиле во Центарот за јавно здравје во Штип, каде се обидуваат да ги лоцираат сите негови контакти.

Заболениот не работел неколку дена, откако ги почувствувал симптомите. Меѓутоа, колку време бил инфективен, тешко е да се каже. Човекот бил прилично комуникативен, а неговата сопруга е медицинско лице, но се тврди дека носела постојано заштитна облека во ординацијата кадешто работи.Од изутрината веста за заболениот таксист го обиколи градот.

Повеќе на следниот линк.

Претходна статија

ОД УТРЕ ПРОДОЛЖУВА ВАЖЕЊЕТО НА БЕСПЛАТНИТЕ ГОДИШНИ СТУДЕНТСКИ БИЛЕТИ ЗА ЈАВЕН ПРЕВОЗ

Следна статија

ПОЧНА ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА

Најново од Вести

(Фото) Вандалски акт или фотошоп- кој успеа да избрише буква од името на македонистичкиот клуб во Благоевград, напишано од внатрешната страна на излогот на клубот?!

Организацијата „Нов Асном“ денеска преку соопштение испратено до медиумите во РС Македонија се обиде да направи