ТЕОФАН ЈА ПОБЕДИ БОЛЕСТА, УШТЕ ЕДНО ДЕТЕНЦЕ СРЕЌНО СИ ЗАМИНА ДОМА (ВИДЕО)

//

Уште едно детенце излекувано од малигна болест на Клиниката за детски болести, напиша на Фејсбук актуелниот министер за здравство, Венко Филипче.

-Најголемиот смешко Теофан ја победи болеста и вчера си замина дома. Тој повторно ќе има среќно детство и ќе се дружи со другарчињата. Му посакувам секогаш да биде насмеан и силен како и досега. Браво за целиот тим на установата!- напиша министерот на здравство Венко Филипче.Претходна статија

АМОНИУМ НИТРАТОТ НЕ Е ЕДИНСТВЕНОТО ОПАСНО НЕШТО ШТО СЕ ЧУВА ВО МАГАЦИНИ НИЗ СВЕТОТ

Следна статија

ХОРОРОТ НА НОВИНАРИТЕ ВО БЕЛОРУСИЈА

Најново од Вести