|

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА НА ПАТОТ БИТОЛА-ДЕМИР ХИСАР- ИМА ПОВРЕДЕНИ

Три лица се повредени во сообраќајната несреќа што се случила вчера на патот Битола – Демир Хисар, пред крстосницата за с.Лисолај.

Како што соопштија од МВР, сообраќајната незгода се случила помеѓу патничко возило „БМВ“, со битолски регистарски ознаки, управувано од С.Ј.(43) од Битола и патничко возило „голф“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Б.С.(55) од с.Лесково, Демир Хисар.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле возачот Б.С. и сопатничката од истото возило К.С.(36) од Демир Хисар, а возачот С.Ј. се здобил со телесни повреди, по што биле пренесени во Клиничката болница Битола за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Битола.

Слични Објави