|

Тешка сообраќајна несреќа во близина на Велес, скопјанец заврши во болница

Вчера, околу 15.20 часот, во СВР Велес било пријавено дека на автопатот А1 во правец Велес – Градско, патничко возило „пежо“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Б. Д. (36) од Скопје, излетало од патот.

„Во несреќата тешки телесни повреди добил возачот Б. Д., констатирани во Општата болница Велес“, велат од МВР.

По овластување на јавен обвинител, увид извршила екипа на СВР Велес.Слични Објави