Тетовец измамен од сограѓанин, дал 1.300 евра за парцела на Попова Шапка

/

Педесетгодишен тетовец пријавил дека бил измамен од сограѓанин.

Според информациите од полицијата, двајцата пред околу девет месеци тие се договориле на оштетениот да му биде обезбедена парцела на Попова Шапка за сума од 1.300 евра. Тетовецот ги дал парите, но откако проверил дека не постои таква парцела побарал да му бидат вратени, по што добил назад само 610 евра.

Се работи на расчистување на случајот.Извор: temite.mk

Претходна статија

Норвешка ги укина сите ковид мерки

Следна статија

(Видео) Колев: Време е Бугарите да влезат во Уставот на РС Македонија

Најново од Вести