Уапсен агент на ЦИА – продавал тајни на Кина

//

Поранешениот агент на ЦИА Џери Чун Шинли (53) е уапсен синоќа на њујоршкиот аеродром „Џон Фицџералд Кенеди“, поради сомнеж дека незаконски давал тајни информации.

„Њујорк тајмс“ пишува дека Шинли е осомничен дека на кинеските служби им дал информации, со кои тие откриле информатори на ЦИА во Кина. (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Мијалков и Јанкулоска денес на суд за масовното прислушување

Следна статија

Надал ја прескокна и втората пречка, пласман во следното коло на АО обезбедија и Цонга и Чилиќ

Најново од Вести