Убавината на Романија преку очите на еден фотограф (ГАЛЕРИЈА)

/

Романија има неверојатни природни карактеристики, знаменитости и убавини. Ова ја покажува фотосесијата на романскиот фотограф Аурел Падурару кој има 32 години. Аурел во своите фотографии ги прикажува морето, реките, старите цркви, средновековните градови, делтата на Дунав, ретките птици и дивиот свет. Погледнете ја прекрасната галерија:

This slideshow requires JavaScript. 

Претходна статија

20 фантастични трикови кои сигурно ќе ви бидат од голема корист (ВИДЕО)

Следна статија

Многу убави фризури со плетенки (ГАЛЕРИЈА)

Најново од Магазин