Убедлив пораз на Кливленд на гостувањето кај Торонто

//

Вицепрвакот во НБА шампионатот Кливленд Кавалирс претрпе нов убедлив пораз, откако ноќеска на гостувањето во Торнонто загуби со 133-99.

Уште на полувремето домашниот тим создаде голема предност од 25 поени, која во вториот дел постепено и ја зголемуваше, за на крајот „Репторси“ да слават со убедливи 34 поени разлика. Дури седуммина играчи на Торонто средбата ја завршија со двоцифрен број на постигнати поени. Најмногу постигна Фред Ван Влет 22 што е негов рекорд во кариерата, додека забележителен настап имаше и Литванецот, Јонас Валанчиунас со дабл-дабл учинок од 15 поени и 18 скокови, најмногу сезонава. (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

ТМРО: Примената на Законот за јазици да се спречи со референдум

Следна статија

Јунајтед има нова идеја, тргнуваат по миленикот со кого освоија две титули?!

Најново од Вести