Утре и задутре посебен сообраќаен режим во Скопје

/

На 29.11. и 30.11.2022 (вторник и среда) во официјална посета на Република Северна Македонија ќе пристигне делегација предводена од Претседателот на Сојузна Република Германија. Од тие причини, СВР Скопје ќе превземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото централно подрачје на град Скопје.

МВР апелира до сите граѓани учесници во сообраќајот да се почитуваат наредбите кои ќе ги даваат униформираните полициски службеници. 

Претходна статија

Дигиталната реставрација на филм за Балканската војна од 1913 година ќе биде претставена на 13 декември во Софија

Следна статија

Честитка од Бајден, НАТО и КФОР по повод 110-годишнината од независноста на Албанија

Најново од Вести