|

Утре ведро и студено, со северен ветер

Времето утре наутро ведро и студено, преку денот сончево со слаб северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до -4, а максималната ќе достигне од 0 до 8 степени.

Во Скопје сончево и студено. Минималната температура ќе се спушти до -8, а максималната ќе достигне 4 степени.

До сабота ќе преовладува стабилно и суво време. Ведрото време ќе услови во следните денови утринските температури да бидат ниски, особено утре и в четврток кога на места ќе се спуштат и под минус 10 степени. В петок и за време на викендот по одделни котлини ќе има појава на магла и значителна ниска облачност, претежно во западните делови. Од недела попладне ќе има повремени врнежи од дожд.

Извор: temite.mkСлични Објави