|

Вескоски на местото на Лукаревска во УЈП, таа се сели во Влада на висока позиција?

Поранешниот директор на Водовод Душко Вескоски како што неофицијално од партиски извори дознава ТВ21, можно е да биде кандидат за директор на Управата за јавни приходи.

Сања Лукаревска актеланта директорка на УЈП, веројатно ќе добие повисока функција во Влада.

Неофицијалните информации велат дека таа ќе биде новиот вицепремиер за борба против корупцијата, на местото на Љупчо Николоски.

Слични Објави