(ВИДЕО) 213 САНКЦИОНИРАНИ ВОЗАЧИ НА МОТОЦИКЛИ НА ТЕРИТОРИЈАТА НА ЦЕЛА ДРЖАВА

//

Во текот на вчерашниот ден (11.04.2021) спроведена е зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, при што санкционирани се 213 возачи.

Од нив, 56 возеле без возачка дозвола, 103 возачи не користеле заштитна кацига за време на возење, 11 мотоцикли се одземени поради истечена сообраќајна дозвола и предизвикување голема бучава, а санкционирани се и други прекршоци.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Од МВР апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесат за побезбедни патишта.Претходна статија

ДВЕ ИЛЈАДИ КИНЕСКИ ВАКЦИНИ ДЕНЕСКА ЌЕ ПРИСТИГНАТ ВО ЗЕМЈАВА

Следна статија

ПУТИН ПОТПИША АМАНДМАН СО КОЈ СЕ ЗАБРАНУВААТ ИСТОПОЛОВИТЕ БРАКОВИ ВО РУСИЈА

Најново од Вести