|

(Видео) Хеликоптер падна во морето во Грција

Приватен хеликоптер се урна во северна Евија, која е зафатена од невремето Елијас. Според првите информации, во хеликоптерот биле 2 лица.

Станува збор за хеликоптер од типот Agusta A109. Полетал во 10.13 часот и наеднаш ја загубил трагата од радарите.

Во тек е воздушна спасувачка акција.
Видеото погледнете го ТУКАСлични Објави