(ВИДЕО) КАКО ИЗГЛЕДА ТЕСТИРАЊЕТО ЗА КОРОНАВИРУС

//

Тинејџерката Шелби сподели видео на социјалната мрежа ТикТок во кое покажа како изгледа тестирањето на коронавирус.

„Се чувствував како некој да ме прободува со нож во мозокот“, напишала Шелби во описот на видеото, а открила на „BuzzFeed“ дека очите ѝ засолзиле и дека чувствувала болка.

Таа додала дека и по тестирањето кивала и дека носот ѝ крвавел, но дека не било толку страшно.Претходна статија

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ОБЈАВУВАЊЕ НА ЛИЧНИ ПОДАТОЦИ НА ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС

Следна статија

ПОЛСКА ОДБЕЛЕЖУВА 10 ГОДИНИ ОД АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА ВО КОЈА ЗАГИНАА ЛЕХ КАЧИНСКИ И НЕГОВАТА СОПРУГА

Најново од Вести