(ВИДЕО) ОБИД ЗА АТЕНТАТ ВРЗ ПОРАНЕШНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА КИРГИСТАН

Врз поранешниот претседател на Киргистан и водач на опозициските протести Алмазбег Атамбаев денеска беше извршен обид за атентат. На снименото видео од настанот се гледа како непознат напаѓач пука врз колата на Атамбаев. Атамбаев не е повреден, а веднаш после нападот изјавил дека бил предупреден дека ќе има обид за негово убиство.

loading...


loading...