ВИДЕО: Пехчево бара помош – беснее голем пожар

/

Уште наплатне од ЦУК информираа дека низ државата има неколку активни пожари, а еден од нив бил и оној во Пехчево. Но, во последните неколку часа се чини дека овој пожар е проширен, па локален жител од овој град преку социјалните мрежи објавува фотографии и видеа и бара помош. Вели не можеме сами, потребна е помош, а огнод станува се поголем и поголем.

Тој ги повикува надлежните да реагираат веднаш.Претходна статија

Голем број на заразени денеска, 164 нови случаи од Ковид 19, половина од нив во Тетово

Следна статија

Нормализиран железничкиот сообраќај, машиновозачите го прекинаа бојкотот

Најново од Вести