(Видео) Пендаровски избега од бугарските медиуми

//

Претседателот на РС Македонија, Стево Пендаровски, избега од бугарските медиуми кои го чекаа во Софија за време на отворањето на интерконекторот, пренесува БГНЕС.
Пендаровски зборуваше само пред македонските медиуми.
„Земете си од нив“, рече Пендаровски на молбата на БГНЕС да одговори на прашања и на бугарските медиуми.Претходна статија

Универзитетот АУЕ – ФОН ја прими дваесеттата генерација студенти

Следна статија

Радев и Пендаровски ги разгледаа можностите за поактивна соработка во областа на енергетиката

Најново од Вести