(ВИДЕО) СИЛНО НЕВРЕМЕ ВО МИНХЕН, ГРАДОТ УНИШТИЛ ВОЗИЛА

//

Германската покраина Баварија, посебно градот Минхен и околината, синоќа ги зафати силно невреме кое предизвика голема штета, а неколку лица се повредени. Во некои делови од покраината паѓал град со големина на тениско топче, а ветерот корнел дрвја.

Градот искршил прозорци на автомобили, на згради и нанел голема штета на фасади на бројни куќи.
Во некои места силниот ветер корнел дрвја, а едно дрво повредило седумгодишно момче и двајца мажи.

Претходна статија

ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА НА ПРАТЕНИЧКАТА ФУНКЦИЈА

Следна статија

ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ ЌЕ НАСТАПИ НА Д-ФЕСТ ВО ДОЈРАН

Најново од Вести