(Видео)Тензично на аеродромот во Кабул- американската војска со бодликава жица го запре новиот бран на Авганистанци да влезе на пистата

//

Вечерва американската армија повторно ги запре Авганистанците, кои насилно се обидоа да влезат во меѓународниот аеродром Хамид Карзаи во близина на Кабул.

Според снимките што се појавуваат на социјалните мрежи, може да се види дека инцидентот се случил кај северната порта каде американската војска ја развлекува бодликавата жица. Во објавените снимки, се слуша како жените врескаат и се расправаат со американските војници.

Претходна статија

Мицкоски: Неприфатливо е да примаме многу повеќе бегалци од Авганистан од побогати држави од нас

Следна статија

Пополнети капацитетите на Инфективната клиника

Најново од Вести