| |

(ВИДЕО) ТОРНАДО ГО ПОГОДИ ЛУКСЕМБУРГ, ПОВРЕДЕНИ 19 ЛИЦА

Најмалку 19 лица се повредени од кои две потешко во торнадо кое го погоди Луксембург.

Торнадото го зафати југозападниот дел од Луксембург, каде се оштетени 100 куќи, соопштија локаните медиуми, пренесе „АП“.

На подрачјето се наоѓаат рушевини и оштетени автомобили, а во невремето уништени се четири електрични столбови.

Извор: Макфакс

Слични Објави