(ВИДЕО)ТРГНАЛЕ ВО АКЦИЈА ЗА ЗАПЛЕНА НА КАНАБИС-ЗАВРШИЛЕ НА ОРО

/

На видео што се шири на социјалните мрежи се гледа како припадници на албанската полиција кои што биле тргнале во акција во Грамш со цел заплена на канабис, се придружиле на прослава на локални жители.

Со народна музика и под дејство на алкохол, припадниците на полицијата заиграле и оро, пишуваат албанските медиуми.

Видеото можете да го видите ТУКА

Претходна статија

МАНЧЕВСКИ НАЈАВИ ИЗБАЛАНСИРАНО РЕШЕНИЕ НА ВЛАДАТА ЗА ПРОДОЛЖЕНИОТ ВИКЕНД

Следна статија

МАНЧЕВСКИ: БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ Е ЗГОЛЕМЕН И ЗАРАДИ ЛИТИЈАТА ВО СТРУГА И ИФТАРСКИТЕ ВЕЧЕРИ

Најново од Вести