ВИДЕО: За само 4 часа на радар „фатени“ 200 возачи кои возеле пребрзо

/

Синоќа во периодот од 21.00 (28.07.2021) до 01.00 (29.07.2021) часот Министерството за внатрешни работи со посебно опремен радар за снимање во ноќни услови, спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 200 возачи. Од нив, 31 возило се движело со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а три возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.Претходна статија

Пахор и Путин воведуваат Ден на словенечко-руско пријателство

Следна статија

Научниците прават вакцина во прав: Еве зошто оваа технологија е од големо значење за светот

Најново од Вести