ВИДЕО: За Заев темата со оставките за пожарот во Тетово станува банална

//

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање изјави дека темата со оставките за пожарот во модуларната болница во Тетово станува банална. Како што вели тој, по завршувањето на истрагата ќе го каже својот став по односно на понудените и поднесените оставки на двајца директори во тетовската болница, заменик минитерот и министерот за здравство.

Извор: тв21Претходна статија

Атентат врз Зоран Заев во 2018 година, спречен од грчките тајни служби

Следна статија

Нема простор за поскапување на лебот, велат од Владата

Најново од Вести