„ВИДИ ЈА ТИ НЕА“ НА СИДНЕЈ И ПАЛМ СПРИНГС

Краткометражниот игран филм „Види ја ти неа“ во режија на Горан Столевски го продолжува својот фестивалски живот на фестивалите во Палм Спрингс, САД и Сиднеј, Австралија.

Филмот досега освои награди на “Браќа Манаки“, Санденс, Мартовски фестивал-Белград, LET’S CEE во Виена. Филмот е селектиран на неколку фестивали во Америка, Австралија и Европа а влезе и во официјална компетитивната програна на А категорија на фестивали.

Од февруари оваа година официјален интернационален дистрибутер на „Види ја ти неа“ е Премиум филмс од Франција.

Претходна статија

АМАБСАДОРОТ НА САД, ЏЕС БЕЈЛИ И МИНИСТЕРОТ ЗА КУЛТУРА АСАФ АДЕМИ ГО ОТВОРИЈА СИМПОЗИУМОТ ЗА МЕНАЏМЕНТ ВО КУЛТУРАТА

Следна статија

ОТВОРЕН ПОВИК ЗА АПЛИЦИРАЊЕ НА МАРКЕТОТ ЗА КРАТКОМЕТРАЖНИ ФИЛМОВИ ВО ТОРИНО

Најново од Култура