ВМРО-ДПМНЕ повторно бара демократија и слобода за патриотите

//

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ повторно реагира на притворите за лицата од 27 април кои учествуваа во крвавиот четврток во Собранието. Од партијата велат дека тие се патриоти кои политички се обвинети и мораат да бидат ослободени. Според нив, случајот е конструиран за да се гонат десетици невини луѓе за фабрикувано дело тероризам… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Облачно време со температури до 11 степени

Следна статија

Собранието ќе гласа за законот за јазиците и за уставни судии

Најново од Вести