ВМРО-ДПМНЕ во петок ќе бира нов Извршен комитет

//

ВМРО-ДПМНЕ во петок ќе го избере новиот Извршен комитет на партијата. Според неофицијалните информации кои ги објавија дел од медиумите, партијата во петок ќе го свика Централниот комитет кој треба да одлучи кој ќе членува во извршното тело на партијата. Според неофицијалните информации до кои дојде Press24 од партиски извори, во новиот ИК на ВМРО-ДПМНЕ се очекува да влезат многу нови лица а дел од постарите кадри да се повлечат…  (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Хојт Ји: САД остануваат на Балканот

Следна статија

Јункер и ЕК утре во Софија за отпочнувањето на бугарското претседателство со ЕУ

Најново од Вести