ВО БРАЗИЛ ЗАБЕЛЕЖАНА ПРВАТА ЖРТВА НА КОРОНАВИРУСОТ

//

Во Бразил забележана првата жртва на коронавирусот.

Бразилската влада потврди дека тестовите покажале присуство на коронавирус кај 61-годишен маж кој неодамна се вратил од Италија.

Тој е сместен во болница во Сао Паоло, пренесе „Ројтерс“.Досега од коронавирусот ширум светот заболеа околу 81.000 лица.

Извор: МакфаксПретходна статија

РУСКОВСКА ГО ЦИТИРА ДЕЛЧЕВ, А ВЕЛЈАНОВСКИ, ЈАНАКИЕСКИ, РИСТОВСКИ И АТАНАСОВСКИ НЕ СЕ ЧУВСТВУВААТ ВИНОВНИ ЗА 27 АПРИЛ

Следна статија

СУДЕЊЕ ЗА „27 АПРИЛ“ – РУСКОВСКА: ГРУЕВСКИ КУКАВИЧКИ ИЗБЕГА КОГА ТРЕБАШЕ ДА СЕ СООЧИ СО ПРАВДАТА

Најново од Вести