Во четврток нов влажен и постуден бран

/

Висината на снежната покривка е еден сантиметар во Лазарополе и Маврово, а количината врнежи изминатите 24 часа е четири литри на метар квадратен во Дебар и Маврово, два во Крушево, Крива Паланка, Охрид, Претор, Пожаране и Прилеп, како и еден литар во Виница, Дојран, Лазарополе, Тетово, Битола и Штип… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Рохани: Протестите во Иран не се странски заговор, луѓето сакаат повеќе слобода

Следна статија

Сеул го повика Пјонгјанг на преговори на високо ниво

Најново од Вести