Во двор од куќа во Битола пронајдена неексплодирана граната

/

Неексплодирана граната од 75 мм од Првата светска војна била пронајдена вчера при ископ во дворно место на ул.„Цветан Димов” во Битола.

Гранатата била безбедно подигната од пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување за понатамошна постапка. Увид бил извршен.Извор: temite.mk

Претходна статија

Експерти: Безбедно е да се прими вакцина против „Ковид-19“ и вакцина против грип во исто време

Следна статија

Заев: При крај се форензичките извештаи и анализите од вештачењето за пожарот во Тетово

Најново од Вести