| |

ВО КУМАНОВО СЕ ЗАПАЛИ КАМИОН ДОДЕКА ЧИСТИ СНЕГ

Камион марка „МАН“, сопственост на кумановска компанија, вчера се запалил чистејќи снег на улицата „11 Октомври“. Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, тешкото товарно возило асистирало на ЈП „Македонија пат“ во расчистување на улиците, но околу 14:55 часот се запалило на улицата „11 Октомври“ во Куманово.

Извор: Кумановски муабети

Слични Објави