ВО ПРЕКИН АВТОПАТОТ ВЕЛЕС-ГРАДСКО ПОРАДИ СООБРАЌАЈКА

Поради сообраќајна незгода во прекин е сообраќајот на автопатот Велес-Градско и се пренасочува по стариот пат, пренесува Плусинфо.

Како што информира АМСМ, сообраќајот е во прекин од 14:00 часот.